Rama për “Der Spiegel”: Serbia duhet ta njohë Kosovën, por Vuçiqi s’mund ta bëjë këtë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një intervistë për...

Java e parë e vjeshtës parashihet të ketë mot të ndryshueshëm

Java e parë e vjeshtës parashihet të ketë kushte...

U rrëzua nga pema/ Ndërron jetë burri në Berat

Një 68-vjeçar ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar aksidentalisht...

Shqipëri: Qytetarët në vështirësi ekonomike, shkak inflacioni i lartë

Në Shqipëri, rritja e çmimeve që prej muajit shkurt...

Veliaj i jep Medaljen e Mirënjohjes kampionit të botës në mundje, Zelimkhan Abakarov

Zelimkhan Abakarov i dhuroi Shqipërisë medaljen e parë të...

Open Balkan/ Rama nga OKB: Serbia të njohë Kosovën, dialogu forma më e mirë

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Serbisë nga Asambleja...

Rama me fjalim për Thaçin në OKB: Paramendojeni të arrestohet presidenti juaj pa aktakuzë

Kryeministri shqiptar Edi Rama në fjalimin e mbajtur në...

Nderohet kampioni i botës

Federata Shqiptare e Mundjes dhe Komiteti Olimpik Shqiptar organizuan...

Veliaj i jep Medaljen e Mirënjohjes kampionit të botës në mundje, Zelimkhan Abakarov

Zelimkhan Abakarov i dhuroi Shqipërisë medaljen e parë të artë...

Open Balkan/ Rama nga OKB: Serbia të njohë Kosovën, dialogu forma më e mirë

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Serbisë nga Asambleja e...

Rama me fjalim për Thaçin në OKB: Paramendojeni të arrestohet presidenti juaj pa aktakuzë

Kryeministri shqiptar Edi Rama në fjalimin e mbajtur në Asamblenë...

Nderohet kampioni i botës

Federata Shqiptare e Mundjes dhe Komiteti Olimpik Shqiptar organizuan një...

Stërvitja garuese e ushtrisë së Kosovës dhe Shqipërisë, Rama: Ne jemi NATO

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në rrjetin sociale Facebook ka...

Shtrenjtohet siguracioni i makinave! “Habisin” kompanitë në Shqipëri: Shkak është lufta…

Prej një muaji, çmimet e siguracionit për automjetet janë rritur...