Shqipëri

Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ regjistron sot kandidatët e 11 bashkive të mëdha në vend

Ditën e sotme kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi do të regjistrojë kandidatët e 11 bashkive të mëdha. Lista e kandidatëve për 11 bashkitë e mëdha: Shkodër Benet...

Katërshja e UÇK-së në Hagë, Fevziu: Janë shtetas të Shqipërisë, Tirana të bëjë më shumë

Gazetari në Shqipëri, Blendi Fevziu, është shprehur se shteti shqiptar nuk mund të jetë kaq i ftohtë dhe kaq distant në lidhje me gjykimin...

Aksident i rëndë në Tiranë, kamioni përplas për vdekje personazhin e njohur të “TikTok-ut”

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme te vendi i quajtur si “Treshi”, te rrethrotullimi në Kamëz, ku një kamion ka përplasur...

Edi Rama për gjyqin ndaj ish-Krerëve të UÇK-së: Ka diçka shumë të madhe që nuk shkon me këtë proces!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur edhe për nisjen e procesin gjyqësor ndaj ish-Krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili pritet të...

Gjykata Speciale, Blendi Fevziu: U ka mbetur ndërkombëtarëve si patate e nxehtë

Gazetari Blendi Fevziu tha për “Review” në Euronews Albania se Gjykata Speciale i ka mbetur si patate e nxehtë në dorë ndërkombëtarëve. Ai tha se...

Paga mesatare 900 euro, Ibrahimaj: E realizueshme, ja ku do të gjenden paratë

Deklarata e kryeminstrit për të bërë pagën mesatare në 2024, 900 euro në muaj ka ngjallur jo pak debat dhe skepticizëm për realizimin e...