BOTA

Ushtaret ukrainase ëndërrojnë për liri teksa luftojnë për mbijetesë

Një grumbull kutish të mbushura me qese për kufoma, janë gjëja e parë që mund të shohësh në selinë e Lëvizjes ukrainase të Grave...

Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se Asociacioni i një grupi të ndarë nuk është një zhvillim pozitiv,...

Holandë, rriten frikshëm kërkesat për azil

Holanda po shikohet si një strehë e radhës për shumë persona azilkërkues dhe kjo prirje faktohet nga shifrat e publikuara së fundmi.Në vitin 2022...

Uashingtoni u bëri thirrje Sofjes dhe Shkupit ta deeskalojnë retorikën dhe t’i zgjidhin kontestet bilatereale

SHBA-ja u bëri thirrje Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut ta deeskalojnë retorikën e vet dhe shpejtë t’i zgjidhin kontestet bilaterale. Këtë për Zërin e...

Boris Johnson: Putin më kërcënoi me sulm me raketa

Ish-Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson ka thënë se Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e kërcënoi me sulm me raketa në prang të...

Scholz refuzon kërkesën e Ukrainës për avionët luftarakë

Kancelari gjerman Duhet të bëhet gjithçka që të pengohet një luftë mes Rusisë dhe NATO-s, është shprehur kancelari gjerman duke theksuar, se Gjermania megjithëse e...