U akuzua për kopjim, nusja shqiptare fiton betejën ligjore me kompaninë Zara

Pronarja e një butiku të vogël, Amber Kotrri thotë...

Petliçkovski: Për momentin nuk ka nevojë për masa kufizuese, të përgatitemi për vjeshtë

Me situatën aktuale të Kovid-19 nuk ka nevojë për...

Morën marihuanë me vete në “Sunny Hill”, policia arreston 4 persona

Katër persona janë shoqëruar në stacion policor mbrëmë, pasi...

Nita Rakovica shqiptarja e parë pjesë e policies në Zelandën e Re

Nita Rakovica është shqiptarja e parë oficere police  në...

Leja e qëndrimit dhe shtetësia, në shënjestër të disa rregullave specifike!

Me fituar një leje qëndrimi më stabile, me e...

Morën marihuanë me vete në “Sunny Hill”, policia arreston 4 persona

Katër persona janë shoqëruar në stacion policor mbrëmë, pasi policia...

Nita Rakovica shqiptarja e parë pjesë e policies në Zelandën e Re

Nita Rakovica është shqiptarja e parë oficere police  në Zelandën...

Leja e qëndrimit dhe shtetësia, në shënjestër të disa rregullave specifike!

Me fituar një leje qëndrimi më stabile, me e shmangur...

Koncerti “Diaspora në vendlindje” kënaq shqiptarët, por mungon Kryeministri i Malit të Zi

Më 2 Gusht është mbajtur një super koncert që si...

“Gangsterët shqiptarë! Po vijnë kriminelë?” Shqiptarët me gomone drejt Anglisë trazojnë politikën e shtetit ishull

Zbulimi një raporti të inteligjencës ushtarake angleze prej gazetarit Mark...