Zgjedhjet e 14 majit/ KQZ regjistron sot kandidatët e 11 bashkive të mëdha në vend

Ditën e sotme kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi do të regjistrojë kandidatët e 11 bashkive të mëdha.

Lista e kandidatëve për 11 bashkitë e mëdha:

Shkodër
Benet Beci- Partia Socialiste
Bardh Spahia- Bashkë Fitojmë
Lushnjë
Eriselda Sefa- PS
Eduard Sharka-Bashkë Fitojmë

by TaboolaSponsored LinksYou May Like
Incredible toothbrush is all the rage in Europe
Well-Being-Review.com
Korçë
Sotiraq Filo – PS
Ledina Alolli-Bashkë Fitojmë

Lezhë
Pjerin Ndreu
Pashk Gjoni- Bashkë Fitojmë

Berat-Ervin Demo
Zija Ismaili- Bashke Fitojme

Durrës
Emiriana Sako PS
Igli Cara-Bashkë Fitojmë

Elbasan
Gledian Llatja- PS
Luçiano Boçi -Bashkë Fitojmë

Fier
Armando Subashi- PS
Edvar Kodheli – Bashke Fitojme
Eriselda Çelaj- PD

Kamëz
Rakip Suli- PS
Arjan Hoxha-Bashkë Fitojmë
Bilbil Bajraktari-PD

Tiranë
Erion Veliaj- PS
Belind Këlliçi – Bashkë Fitojmë
Roland Bejko- PD
Arlind Qori “Lëvizja Bashkë”
Marko Dajti- “Fronti i Majtë”
Lajla Pernaska – “Drejtësi Integrim dhe Unitet”

Vlorë
Ermal Dredha- PS
Hysni Sharra, Bashkë Fitojmë

Top Channel

Share post: