Vdes ish-luftëtari i UÇK-së, Haxhi Xhafer Kida.

Ka vdekur ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haxhi Xhafer Kida.

Kida vuante nga një sëmundje të rëndë, të cilën nuk arriti ta fitonte betejën.

Lajmi u bë i ditur nga familjarët dhe miqtë.

Varrimi i tij do të bëhet nesër në fshatin Cërmjan të Gjakovës, në ora 14:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *