17/07/2024

Fjalimi plotë emocione i Jakup Krasniqit para Gjykatës Speciale

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi sot ka thënë fjalën e tij hyrëse përpara trupit gjykues të Dhomave të Specializuara në Hagë.

Kransiqi në fjalimin e tij ka qenë i emocionuar teksa ka treguar për torturat që kishte përjetuar vetë.

“Duart dhe këmbët i kisha gjithmonë të ënjtura nga rrahjet”, ka deklaruar sot ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës.

Më poshtë e gjeni fjalimin e plotë:download (1)