14/07/2024

Mot i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës parashihen të sjellin riga shiu.

“Temperaturat do të shënojnë rritje të lehta. Vikendi parashihet me kushte tjera meteorologjike”, thuhet në njoftim.