Tërmet në SHBA me magnitutë 6.4 shkallë

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë është regjistruar mbrëmjen e së enjtes në Kili të Amerikës Jugore, raporton Gazeta10.

Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë, epiqendra e të cilit ishte në qytetin Cobquecura, ndodhi në një thellësi prej 111 kilometrash, njoftoi Qendra Kombëtare Sizmilogjike në Universitetin e Kilit.

Nga tërmeti nuk ka pasur viktima në njerëz apo dëme materiale.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet Maule, Biobio dhe O’Higgins./Gazeta10

Share post: