Sulmohet seksualisht një femër në Prishtinë, i dyshuari arrestohet dhe dërgohet në mbajtje

Një femër kosovare nga Prishtina, është dërguar për ekzaminim mjekësor, si pasojë e sulmit seksual që një mashkull dyshohet se ushtroi ndaj saj.

Lidhur me rastin, Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin teksa dhe është dërguar në mbajtje, transmeton klankosova.tv.

”SULM SEKSUAL

Prishtinë 15.03.2023-00:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare. Në konsultim me prokurorin, viktima është dërguar për ekzaminime mjekësore, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Share post: