Krimi i rëndë, Meta: Kriminelët lëvizin lirshëm në rrugët e Tiranës, qeveria ka futur vendin në kaos

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar për gnjarjen e rëndë që tronditi Tiranë, ku një grua mbeti e vrarë dhe 5 të tjerë përfshirë dhe një vajë të mitur si pasojë e një atentati me
armë në lokalin e Fatjon Muratit, një person me të kaluar të dyshimtë kriminale.
“Pa kaluar dy javë nga vrasja makabër e tre grave të pafajshme krimi godet sërish, kësaj radhe duke rrezikuar në mënyrë ekstreme jetën e njerëzve të pafajshëm në lagjen e Don Boskos.
Atentati me 1 të vdekur e 5 të plagosur në Tiranë/ Autori u afrua në këmbë dhe hapi zjarr drejt lokalit
Kriminelët lëvizin lirshëm në rrugët e Tiranës dhe rrezikojnë çdo ditë jetën e qytetarëve.
Kjo situatë e rendit dhe sigurisë publike, që përkeqësohet çdo ditë dhe çdo orë tregon qartë se qeverisja e rilindjes ka dështuar totalisht dhe e ka futur vendin në kaos.
Qeveria nuk ka bërë asgjë për ndalimin e kriminalitetit, rritjen e sigurisë dhe parandalimin e veprave kriminale ndaj të cilave po ekspozohen të pambrojtur qytetarët shqiptarë.
Qytetet tona meritojne dhe kërkojne siguri, që qeveria e inkriminuar rilindase j’ua ka mohuar për shkak të kapjes së saj nga krimi.
Ndaj të ngrihemi të gjithë në këmbë për të realizuar Ndryshimin, që mbron qytetarët dhe familjet e tyre nga krimi”, deklaron Meta.

Share post: