Përkujtimi i Azem Hajdarit, Berisha: Rama kontraktoi McGonigal për të shkatërruar ëndrrën e tij

Këtë të Shtunë në selinë e PD është zhvilluar një aktivitet me rastin e 60 vjetorit të lindjes së Azem Hajdarit.

Sali Berisha u shpreh në fjalën e tij se Azem Hajdari është ende i gjallë mes demokratëve dhe kujtoi me nostalgji takimin e parë me të në 1990-ën.

“Edi Rama kontraktoi si vrasës me pagesë njënga njerëzit më të fuqishëm të zbulimit të SHBA-së, McGonigal për të shkatërruar PD-në për të shkatërruar ëndrrën e Azem Hajdarit”, theksoi Berisha.

Share post: