Benzema vazhdon kontratën me Real Madridin

Pas kualifikimit në gjysmëfinale të Champions League, tifozët e Realit kanë marrë edhe një lajm të mirë.

AS raporton se sulmuesi francez, Karim Benzema, ka vazhduar kontratën me ”Mbretërit”.

36-vjeçari do të qëndroj në bernabeu deri në vitin 2024.

Klubi ka vendosur të zbatojë një rregull interesante ku fituesi i Topit të Artë e zgjeron automatikisht lidhjen e tij me klubin, dhe sipas gazetës, Benzema ka arritur një marrëveshje me presidentin, Florentino Perez.

Francezi është pjesë e Real Madridit që nga viti 2009.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *