Dashi

Nën drejtimin e një mësuesi të talentuar, ose një mentori ekspert, ju keni një shans për të fituar kualifikime të reja. Do t’ju ndihmojë të studioni një lëndë që ju ka magjepsur gjithmonë. Pasi të përfundojë ky kurs, duhet ta keni më të lehtë të arrini pozicione më të larta.

Demi

Mund të pritet që ju të duhet të punoni me dikë që ju ka shkaktuar shumë mërzitje në të kaluarën. Disa njerëz thjesht nuk do ta kuptojnë se sa e vështirë mund të jetë të kalosh kohë me një person që ka ende fuqinë për të të lënduar. Taktikat delikate dhe të sofistikuara do të funksionojnë më mirë.

Binjakët

Së fundmi mund të keni ndjerë një tension mes dy miqve apo kolegëve. Çdo pasiguri që ndjeni do të jetë e përkohshme. Dikush do të pranojë se ka rënë pre e një keqkuptimi të parëndësishëm dhe në fund të ditës harmonia do të rikthehet.

Gaforrja

Ndonjëherë ju thjesht duhet t’i lini disa njerëz të shkojnë dhe t’i lejoni ata të mësojnë nga gabimet e tyre. Ju nuk mund të mbroni të gjithë ata që doni edhe pse do të dëshironit ta bënit këtë. Dikush e vlerëson pavarësinë e tij dhe ka nevojë për më shumë liri.

Luani

Një koleg i ri do të jetë mirënjohës për këshillat që po i jepni. Një fqinj do të jetë i kënaqur me këshillat tuaja për çështjet vendore. Shoqëria juaj e qetë do të jetë qetësuese për shumë njerëz dhe ju po i ndihmoni të tjerët të pushojnë duke i inkurajuar ata të shohin gjërat pozitive në të gjitha situatat.

Virgjëresha

Ju dhe një partner po punoni për mënyrat për ta bërë një përpjekje të përbashkët të funksionojë më efektivisht. Marrëdhëniet po përmirësohen. Ju jeni më në gjendje ta vendosni veten në vendin e të tjerëve dhe kjo do t’i inkurajojë të tjerët të ndihen më të relaksuar dhe të qetë kur janë me ju.

Peshorja

Përgjegjësitë janë shtuar së fundmi dhe pushimi do të sillte një ndryshim freskues. Injoroni ankesat që vijnë nga të tjerët që kanë filluar të mbështeten shumë tek ju. Ndiqni dëshirat tuaja. Nuk do të jeni në humor pëe asgjë të rëndë apo të komplikuar. Lëreni një detyrë sfiduese për një herë tjetër.

Akrepi

Keni më pak kohë sesa keni menduar për të përfunduar një punë me një afat. Nuk do të jetë faji juaj që jeni thirrur për të ndihmuar dikë nga një telash, por kjo do të thotë të shkurtoni disa cepa për të përfunduar punën tuaj. Mbrëmja do jetë më e mirë për planet personale.

Shigjetari

Jeni duke u mërzitur me mënyrën se si një person vazhdon të marrë përsipër një përpjekje ekipi. Kontrolli i ndjenjave tuaja do të jetë një sfidë pasi atmosfera bëhet më e diskutueshme. Ekuilibrat po prishen dhe nuk jeni i vetmi që po fillon të ndihet i frustruar.

Bricjapi

Një ngjarje e çuditshme do t’ju japë diçka për të menduar. Një bisedë e çuditshme që dëgjoni do t’ju pushtojë mendjen. Ju mund të ndjeni se keni humbur diçka, por ata që dinë më shumë nuk janë lloji i njerëzve me të cilët përziheni. Marrja e një vendimi nuk është e lehtë. Një mik praktik do t’ju japë disa udhëzime.

Ujori

Një mesazh nga dikush nga e kaluara juaj do të shkaktojë konfuzion. Ata mund të jenë duke folur për t’u takuar përsëri ose për t’ju vizituar. Nuk e kishit pritur që t’i shihni përsëri.

Peshqit

Mund të vazhdoni me idetë tuaja pa lejen e partnerit. Ju nuk do të jeni gjithmonë dakord për gjithçka dhe nuk do të dëshironi gjithmonë të njëjtën gjë. Vazhdoni me idetë për të cilat jeni të ngazëllyer edhe nëse nuk do t’ju japin mbështetjen e tyre. Lërini njerëzit të shohin se sa i pavarur mund të jeni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *