Bastisje në Kumanovë, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 17:40 në Kumanovë kanë privuar nga liria 27 vjeçarin A.M. nga Kumanova. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij të kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe konfiskuar marijuhanë, një peshore digjitale dhe mbetje nga marijuhana.

Personi në fjalë është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit dhe në koordinim me prokurorin publik ndaj tij do të ngritët padi adekuate. /Alsat.mk

Share post: