U ndje e përbuzur Angela Bassett në Oscar 2023, pse aktorja reagoi në atë atë mënyrë?

Angela Bassett ishte favoritja për të fituar Oscar-in e saj të parë të dielën mbrëma, por shumë mbetën të tronditur kur Jamie Lee Curtis mori çmimin në vend të 95-të të Academy Awards.

“Nuk mund të besoj se Angela Bassett u refuzua për Oscar,” shkroi një fans në Twitter, ndërsa një tjetër shtoi: “Angela Bassett të mos qëndrojë për Jamie Lee Curtis është disi e dyshimtë”.

Disa fansa mbrojtën reagimin e Bassett, me një shkrim, “Pavarësisht se kush e fitoi atë Oscar…Angela Bassett mund të kishte duartrokitur për fituesin. Të ulesh aty dhe të mos duartrokasësh sepse nuk fitove”.

Curtis, e cila fitoi për rolin e saj në “Everything Everywhere All At Once”, falënderoi mbështetësit e saj në fjalimin e saj të pranimit.

Për të gjithë njerëzit që kanë mbështetur filmat e zhanrit që kam bërë për gjithë këto vite, mijëra e qindra mijëra njerëz, sapo fituam një Oscar së bashku.

Bassett, e cila luajti mbretëreshën Ramonda në Black Panther, ishte aktorja e parë e Marvel e nominuar për një Oscar. Ajo u nominua për herë të fundit për çmimin pothuajse 30 vjet më parë për rolin e saj në “What’s Love Got to Do With It”.6FT3DEBICKI

Share post: