Osmani dhe Dendias, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Osmani tha se me Dendiasin kanë diskutuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi dhe përkushtimin e forcimit të bashkëpunimit mes Kosovës dhe Greqisë.

“Kosova vazhdon të jetë e angazhuar për paqe afatgjate në rajon, forcim të demokracisë dhe integrim të plotë në institucionet euroatlantike”, tha Osmani.

https://www.facebook.com/VjosaOsmaniMP/posts/753497906134751

Share post: