Daria Gusa ishte 16 vjeç dhe ende në shkollë, kur thotë se mori një mesazh privat në Instagram nga Andrew Tate, një influencues i profilit të lartë pothuajse 20 vjet më i madh se ajo.

Thjesht lexohej ‘vajza rumune’ dhe ai vendosi disa emoji flirte,” më tha Daria. “Isha konfuz sepse kisha [vetëm] 200 ndjekës dhe ishte një llogari private”.

Ajo është një nga dy adoleshentet që kanë përshkruar për BBC se si Andrew Tate dhe vëllai i tij Tristan iu afruan atyre në internet, me sa duket duke përdorur një formulë standarde.

“Ishte e qartë se ne ishim vajza të shkollës së mesme,” tha Daria. “Ne kishim shkollën tonë të mesme në biografinë tonë dhe gjithçka. Unë mendoj se ai thjesht po përpiqej të gjente vajza që ishin sa më të pafajshme ose naive, për mendimin tim.”

Ajo na tregoi një screenshot të mesazhit, të cilit nuk iu përgjigj kurrë. Por ajo thotë se disa nga miqtë e saj e bënë këtë.

Daria, e cila tani është në universitet në Britani, është vajza e një politikani të shquar rumun dhe ndihet në gjendje të flasë publikisht kur të tjerët kanë refuzuar të bëjnë regjistrimin.

Vëllezërit Tate janë aktualisht në paraburgim 30-ditor në Rumani ndërsa policia heton akuzat për përdhunim dhe trafikim, të cilat të dy burrat i mohojnë.

Në videon e postuar në internet, Andrew Tate duket se udhëzon të tjerët se si t’u qasen grave në mediat sociale.

“Ndonjëherë për intriga, do të vendos një emoji krejtësisht të pakuptimtë në fund: disa qershi, një portokall ose një luleshtrydhe.”

Që kur ndau përvojat e saj, Daria thotë se shumë të rinj e kanë akuzuar për mashtrim.

“Edhe djemtë që i njihja nga shkolla e mesme po më quajnë gënjeshtare duke thënë se dikur kam marrë një mesazh nga Andrew Tate”, më tha ajo. “Por ata nuk gjejnë asgjë të çuditshme për të gjitha akuzat e tjera.”

Ajo thotë se shumë djem të moshës së saj e kanë idhull Andrew Tate, i cili është 36 vjeç.

“Ky është një problem i madh,” tha ajo, “sepse ne nuk mund të zgjohemi në 20 vjet me dy milionë Andrew Tates”.

Për kurset e tij në internet, në manipulimin dhe shfrytëzimin e grave, Andrew Tate tha:

“Unë kam drejtuar një studio web-cam për më shumë se një dekadë… Mbi 50% e punonjësve të mi ishin në të vërtetë të dashurat e mia në atë kohë dhe, mbi të gjitha shoqet e mia, asnje nuk ishin në industrinë e pornos përpara se të më takonin.”

Ai e përshkruan punën e tij si “të takoj një vajzë, të shkoj në disa takime, të flejë me të … ta bëj të dashurohet me mua, atje ku do të bënte gjithçka që unë them,” dhe më pas e marr atë në web-kamera që të bëhemi të pasur së bashku.”

Ai ka thënë më parë se nuk do të dilte kurrë me një grua mbi 25 vjeç.

Gabriela (jo emri i saj i vërtetë) ishte 17 vjeç kur u kontaktua në rrjetet sociale nga vëllai i Andrew Tate, Tristan – megjithëse më vonë ajo pretendoi se ishte 19 vjeç.

Ajo ka kërkuar që ta thërrasim Gabriela për të maskuar identitetin e saj.

Ajo më tregoi mesazhin e tij fillestar, ku shkruhej: “Ti je e bukur”.

“E dija se ai po përdorte të njëjtën qasje me vajzat e tjera,” tha ajo. “Ai e nis gjithmonë bisedën me të njëjtën linjë: “Ti je e bukur”.

Gabriela tha se një mikja e saj mori saktësisht të njëjtin mesazh hapës nga Tristan Tate.

Në videon e tij në internet, Andrew Tate thotë se fraza “ti je e bukur” nuk është e keqe si hapje, dhe e përshkruan si “një shembull i përsosur” i një bisede.

Pasi përcakton se ku është vajza, Tate këshillon burrat të pyesin: “Pse nuk të shoh kurrë? Ku je fshehur?”

“99% e tyre thonë se [ata] nuk fshihen,” thotë ai në regjistrim.

Kjo është pikërisht ajo që duket se ka ndodhur në shkëmbimin me Gabrielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *