14/07/2024

Dashi

Vullneti yt është i fortë dhe fjalët e tua po përcillen qartë dhe shkurt te njerëzit që kanë nevojë t’i dëgjojnë ato. Ky është një kombinim fitues pavarësisht nëse jeni në vendin e punës apo jo. Përqendrohuni në talentet tuaja dhe mos u shqetësoni për dobësitë tuaja.

Demi

Do të ketë një dialog të vazhdueshëm në mendjen tuaj. Ndoshta po shpikni biseda që do të bëni me kolegët dhe/ose punonjësit tuaj sapo të fillojë java e punës. Bëni diçka për të qetësuar mendjen tuaj.

Binjaket

Jini të hapur për një debat të mirë dhe të përzemërt me dikë. Pavarësisht nëse jeni në punë apo jo, një diskutim i mirë dhe i sinqertë në lidhje me situatën tuaj aktuale do t’ju ndihmojë të hidhni dritë mbi gjërat. Mos kini frikë të përballeni ballë për ballë me çështjet e vështira.

Gaforrja

Kryerja e një biznesi të rëndësishëm mund të kërkojë një bazë prekëse me shumë njerëz që jetojnë dhe punojnë larg, ndoshta në vende të tjera. Kjo mund të kërkojë që të kaloni shumë kohë në telefon. Më në fund do të krijoni kontaktet që ju nevojiten.

 

 

Luani

Nëse keni menduar të investoni, kjo nuk është dita për t’u përkushtuar për asgjë. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të shqyrtuar opsionet tuaja, për të studiuar tendencat ekonomike dhe për të analizuar atë që dëshironi nga investimi. Nuk është një ditë e mirë për të dorëzuar paratë.

Virgjeresha

Pozicioni i trupave qiellorë do të thotë që në vend që të përdorni metodën tuaj normale për të mposhtur viktimën tuaj me një vështrim intensiv dhe depërtues, ju mund të dëshironi që së pari t’i përfshini ato në bisedë. Në fakt kjo mund të rezultojë shumë interesante sot.

Peshorja

Përfshihuni në shkëlqimin e të diturit se keni fuqinë për të arritur çdo gjë. Mos lejoni që dikush t’ju thotë ndryshe. Vetëbesimi është 99% e fitimit të lojës. Pavarësisht nëse jeni në fushën e lojës apo jo, përqafoni këtë ndjenjë.

Akrepi

Njerëz të tjerë mund të përpiqen t’ju nxitojnë, por ky nuk është stili juaj, ndaj mos iu dorëzoni këtij presioni. Është më mirë t’i bëni gjërat me ritmin tuaj. Si rezultat, do të ketë shumë më pak konfuzion. Kjo do ta bëjë ditën shumë më të këndshme.

Shigjetari

Muhabeti i pafund vazhdon, por do të zbuloni se ka një kthesë të re në bisedë. Dikush po lufton. Opinionet e kundërta po përpiqen të dëgjohen. Të gjithë mund të mos jenë aq të këndshëm sa kanë qenë gjatë dy ditëve të fundit.

Bricjapi

Shpresojmë që ju të keni një ditë pushimi sot, sepse çdo lloj aktiviteti në lidhje me punën nuk do të jetë i bukur për momentin. Problemi më i madh ka të bëjë me pasigurinë tuaj. Dyshimi për veten po ju bën të vështirë marrjen e një vendimi të çfarëdo lloji.

Ujori

Edhe nëse nuk jeni në punë, tensioni i punës do të jetë i fortë brenda jush. Ju ndjeni presion të brendshëm që është përshkallëzuar gjatë gjithë javës. Nuk mund të bëni asgjë për ta parandaluar këtë.

Peshqit

Edhe nëse nuk jeni në punë, njerëzit e lidhur me punën tuaj ka shumë të ngjarë të bëjnë një përpjekje të përbashkët për t’ju kontaktuar. Ju mund të dëshironi ta lini telefonin të lirë. Mos iu përgjigj e-mail-it të lidhur me punën. Merrni një pushim për veten tuaj dhe shijoni ditën tuaj.