18/07/2024

U dha një mësim më të rejave – “Duhet të jeni dinake!”

Gina Stewart (52) ka fituar popullaritet të madh në mbarë botën. Ajo njihet si gjyshja më e bukur dhe më tërheqëse e tre nipërve.

Bukuroshes australiane i pëlqen të vishet në mënyrë provokuese dhe nuk është sekret që ajo merr qindra pyetje në ditë për dukjen e saj.

Gina beson se ne nuk duhet të përshtatemi me “sistemin e besimit që thotë se jemi të moshuara”, kështu që një rast ajo zbuloi sekretin e rinisë së saj.

Këtë herë Gina zbuloi se mund të bëjë për vete çdo mashkull, qoftë ai më i ri apo më i madh se ajo. Asaj i vardisen të rinjtë që mund të jenë djemtë e saj, por ajo pretendon se lista e shkathtësive që u ofron vajzave “funksionon” me çdo mashkull

“Feminiteti dhe misteri duhet të jenë atutë kryesore të zonjave kur joshin. Jini pak dinake dhe mos kini turp të tregoni fuqitë tuaja joshëse, përdorni energjinë tuaj femërore, por kurrë mos hiqni dorë nga vetja”, këshilloi Gina.

Këtu është një listë e këshillave të saj:

▪ të jetë misterioz dhe misterioz
▪ vishuni pak provokuese, por kujdes mos e teproni
▪ flirtoni në një mënyrë të butë dhe femërore – shikoni poshtë, pastaj drejt në sytë e tij
▪ bëni kontakt me sy
▪ sigurohuni që të buzëqeshni
▪ herë pas here kafshoni buzën e poshtme
▪ jini gjithmonë të sigurt
▪ kurrë, kurrë mos u beto, zonjat mos e bëjnë këtë
▪ përdorni një prekje të butë dhe të butë
▪ ecni me kokën lart, elegante dhe pak ngadalë
▪ gjithmonë duhet të keni aromë të këndshme

Kujtojmë se Gina ka treguar më parë se kujdeset për veten me vaj kokosi, për të cilin thonë se është i mrekullueshëm për hidratimin e lëkurës, aknet dhe reduktimin e inflamacionit të lëkurës.

“Unë jam religjioze dhe aplikoj vaj kokosi në lëkurën time nga koka deri te këmbët çdo herë që bëj dush, që kur isha 19 vjeç. Unë besoj fuqimisht se ka ndihmuar lëkurën time të duket rinore. Lëkura thith gjithçka që vendosni mbi të, kështu që nuk mendoj se është mirë të përdorni kremra që janë plot me kimikate. Vaji i kokosit është krejtësisht natyral dhe është një alternativë e shkëlqyer për kremrat”, tha gjyshja tërheqëse. /Telegrafi