Nuk shënoi asnjë gol me Kosovën, Muriqi startues kundër Osasunës në La Liga.

Skuadra e Mallorcas luan ndeshjen e rëndësishme të javës së 27-të në La Liga, kundër Osasunës.

Trajneri meksikan, Aguirre ka publikuar 11-shën për këtë ndeshje që nis nga ora 21:00, shkruan Lajmi.

Në këtë formacion startues bën pjesë edhe sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi. Së fundmi, Muriqi luajti në dy ndeshjet e “Dardanëve”, kundër Izraelit dhe Andorrës në rrugë për Euro 2024, por nuk shënoi asnjë gol.

Kujtojmë që lojtari kosovar në La Liga këtë sezon ka shënuar 10 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *