14/07/2024

Sot (e enjte) në mëngjes, tri tërmete janë regjistruar në rajonin “Peace River” në Alberta, Kanada.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti i parë, me magnitudë 4.5 ballë, ndodhi në orën 08:46 dhe u regjistrua 30 kilometra në lindje-verilindje të Reno.

Një tërmet i dytë, me magnitudë 4.6 ballë, është regjistruar gjithashtu në orën 08:46.CANADAquakesf