14/07/2024

Përfaqësuesi i grupit të Misa Xhaferit, Izet Mexhiti në tubimin e sotshëm me tetovarët mes tl tjerash ka folur edhe për kazinotë dhe lojrat e fatit, shkruan Top24

Nga këtu, dua të dërgoj porosi se BDI duhet të qëndrojë larg kazinove dhe Ligjit për lojërat e fatit, dhe për këtë thërras kryeparlamentarin Talat Xhaferi, Ministrin e Financave Fatmir Besimi dhe posaçerisht zv. Kryeministrin e parë Artan Grubi, të reflektojnë edhe ndaj thirrjeve të Ambasadorit të BE dhe atij austriak për të mos keqpërdorur flamurin europjan në parlament. tLarg duart nga këto gjëra, se do i vendosni BDI-së njollë që askush nuk mund t’ia heq!deklaroi Mexhiti

/Top24.mk/