Hyrja e ASH-së në Qeveri, Kovaçevski dorëzon në Kuvend kërkesën për rikonstruim

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për rikonstruim të Qeverisë, njofton indeks.mk

Kjo kërkesë në Kuvend është dorëzuar pas marrëveshjes që Aleanca për Shqiptarët vendosi të bëhet pjesë e shumicës parlamentare.

Kërkesa e Kovaçevskit ka arritur në Kuvend dhe tash pritet që kryeparlamentari, Talat Xhaferi të caktojë seancën në të cilën do të votohet zgjërimi i shumicës./indeks.mk/

Share post: