12/07/2024

Moti sot në Maqedoni do të jetë pjesërisht i vranët dhe shumë i ftohtë me erë të fortë nga veriu. Vende, sidomos në zonat malore do të bjerë borë e dobët.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme dhe shumë ftohtë, në pjesë të luginës do të bjerë borë. Do të fryjë erë e fortë nga veriu, ndërsa temperatura ditore do të jetë 0 gradë Celsius. Mavrovë -8, Ohër -2, Manastir 0, Kriva Pallankë dhe Berovë -3, Kavadar 10, Dojran 3.

Nesër do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe shumë i ftohtë me erë të fortë nga veriu. Vende, sidomos në zonat malore do të bjerë borë e dobët.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme dhe shumë ftohtë, në pjesë të luginës do të bjerë borë. Do të fryjë erë e fortë nga veriu.