14/07/2024

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare. Do te fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 2 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.