Albina Kelmendi sot feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vite ka mbushur

Albina Kelmendi eshte njera nga kengetaret me te pelqyera te momentit, ku me zerin e mrekullueshem ka bere per vete publikun ku eshte shume e kerkuar ne shume koncerte e ahengje te ndryshme.

Albina Kelmendi sot po feston ditëlindjen e saj të 25- tëViti që kaloi shënojë një vit të suksesshëm për Albinën, me plotë mbarësi, derisa per kete dite publikoi disa foto duke tregun sa vite mbushi.

Si fillim martesa dhe lumturia e saj, por nuk e la me kaq ajo u përzgjedh të përfaqësojë Shqipërinë në Evrovizion 2023, ky vit di të shënoj histori për këngëtaren nga Peja kenge qe u pelqye shume.

Albina urimin e parë e mori nga bashkëshorti i saj i cili ndër të tjera shkruan: “Lumturi dhe krenari jeta me ty” ndersa edhe ky i fundit shpesh sjell foto te embla me Albinen duke e shpqeruar me fjale te embla./Kosovarja/

Share post: