SPORT

Xhaka titullar në formacionin e Zvicrës

Granit Xhaka është kapiten dhe titullar në formacionin e Zvicrës në duelin e parë kundër Bjellorusisë. Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin Karagjorgje në...

Kosova e nis mirë rrugëtimin drejt “Euro 2024”, nxjerr barazim në Izrael

Kombëtarja e Kosovës e ka nisur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani. Të...

Rashica për rastin ideal të humbur në fund të ndeshjes: Qejf pata boll me shënu!

Kombëtarja e Kosovës e ka nisur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani. Të...

NBA: Boston e Milwaukee kandidat kryesor për kreun e Konfercës në Lindje

Shtatë fitore pë skuadrat vendase dhe vetë tri pë ato mysafire është epilogu i dhjetë ndeshjeve të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit...

“Me Kosovën në Evropian”, Motoja e FFK-së për ‘EURO 2024’

Kosova sot do të nis kualifikimet për Kampionatin Evropian ”EURO 2024”. ”Dardanët” në ndeshjen e parë do të përballen me kombëtaren e Izraelit. Ndeshja zhvillohet në...

Cristiano Ronaldo nuk njeh limite!

Sulmuesi synon të thyejë rekordin botëror ndaj Liechtenstein Karriera e jashtëzakonshme e Cristiano Ronaldos mund të pasurohet me një rekord të ri botëror. Portugezi pritet...