Man United – Rabiot, vjen lajmi i fundit nga Anglia


Manchester United rikthehet për Rabiotin

Adrien Rabiot do të jetë lojtar i lirë në fund të sezonit kur kontrata e tij me Juventusin të skadojë dhe L’Equipe raporton se Manchester United po përpiqet për ta nënshkruar atë.

Mesfushori e ka lënë gjithmonë derën hapur për hapin e tij të ardhshëm, pasi ai ende mund të negociojë një marrëveshje të re për të qëndruar në Torino pas ndoshta sezonit më të mirë të karrierës së tij.

28-vjeçari francez deri më tani ka kontribuar me 11 gola dhe katër asistime në 43 paraqitje konkurruese për Juventusin këtë sezon, duke gjetur formën e tij në një rol më të avancuar nën drejtimin e trajnerit Max Allegri.

Manchester United kishte qenë tashmë në bisedime të avancuara me Rabiot gjatë verës pasi diskutoi një tarifë transferimi me Juven, por nuk arriti të pajtohej me kushtet personale me nënën dhe agjenten e Rabiot, Veronique.

U raportua se ata po kërkonin një pagë prej të paktën 10 milionë euro në sezon.

Sipas L’Equipe, klubi i Ligës Premier është i përgatitur të tentojë përsëri, pasi Erik ten Hag është një admirues i francezit.

Juventus e mori Rabiotin si lojtar të lirë kur u largua nga Paris Saint-Germain në korrik 2019.

Share post: