Man Utd kishte mundësi të nënshkruante me Haaland për 4 milionë funte


Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar për herë të parë se i kishte thënë Manchester Unitedit që të blejë Erling Haaland për vetëm 4 milionë funte.

Solskjaer ishte trajner i Haaland gjatë kohës që ai ishte në krye të Molde, përpara se të vazhdonte të nënshkruante për RB Salzburg dhe Borussia Dortmund.

Por ai mund të kishte qenë në United nëse ata do të kishin dëgjuar ish-sulmuesin e tyre Solskjaer pak para se të bëhej vetë trajner në Old Trafford në 2018.

“Kam kërkuar 4 milionë funte për Haaland, por ata nuk e kanë nënshkruar”, zbuloi trajneri norvegjez.

Share post: