Arrestohet hajduti serik në Gostivar | 8 ditë paraburgim

Një hajdut serik i dyshuar për të paktën 12 vjedhje dhe vjedhje të rënda gjatë këtij viti, në rajonin e Gostivarit dhe Tetovës, është arrestuar pasditen e djeshme, informon KlanM

Sipas MPB-së, bëhet fjalë për 47 vjeçarin Z.S nga Çegrani i Gostivarit, i cili akuzohet se ka kryer vjedhje, shumicën nëpër shtëpi private në Çegran.

Gjyqtari në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore të Gostivarit sonte i ka caktuar masën e paraburgimit prej 8 ditësh Tetovës.

Paraburgimin do ta vuajë në Burgun e Shkupit./KlanMacedonia

Share post: