17/07/2024


Emri i Lionel Messit është në gojën e shumë tifozëve të Barcelonës prej disa javësh, që kur shanset për rikthimin e tij në klub u bënë disi të mundshme.

Kontrata e argjentinasit me Paris Saint-Germain skadon në fund të sezonit dhe me një rinovim që duket gjithnjë e më i pamundur, ai mund të jetë i disponueshëm falas këtë verë.

Barcelona dëshiron ta rikthejë atë, dhe të enjten, u raportua se ata kanë rënë dakord për një plan qëndrueshmërie me La Ligën, i cili do t’i lejojë ata të ndjekin një marrëveshje për ish-lojtarin e tyre në javët e ardhshme.

Ashtu siç pritej, lajmi ka gjeneruar shumë emocione, jo më pak me ish-bashkëlojtarin e Messit te Barcelona, Luis Suarez. Uruguaiani hyri në Instagram për të paralajmëruar kthimin e mikut të tij në Camp Nou.

Barcelona është e bindur se do të sigurojë një marrëveshje për Messin, edhe pse ka ende një rrugë të gjatë për të bërë përpara se çdo lëvizje e mundshme të mund të përfundojë.

Megjithatë, Cules në mbarë botën, përfshirë Suarez, kanë filluar të ëndërrojnë.