Napoli – Milan, formacionet zyrtare


Napoli dhe Milani në kërkim të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare.

Napoli dhe Milani do të zhvillojnë sonte ndeshjen e dytë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 21:00, në stadiumin “Diego Armando Maradona”, shkruan Gazeta Express.

“Rossonerët” kanë një përparësi të vogël sonte, pasi triumfuan 1:0 në ndeshjen e parë.

Formacionet zyrtare:

Skuadra që kualifikohet tutje, në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve do të takohet me fituesin nga përballja mes Interit dhe Benficas.

Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre dy skuadrave u fitua nga “Nerazzurrët” me rezultatin 2:0. Ndeshja e dytë do të zhvillohet nesër mbrëma.

Share post: