14/07/2024

Në Premierligë, Manchestër Citi fitoi 3-1 ndaj Leister duke hedhur një hap të rëndësishëm në garën për titull. 2 nga golat për skuadrën e Guardiolës u shënuan nga Haland.

Siti ndodhet në vendin e dytë dhe ka tashmë vetëm 3 pikë më pak se Arsenali kryesues. Tjetër disfatë për Chelsi që u mund 2-1 me përmbysje në fushën e tij nga Brajton.
Skuadra e Lampard mban vendin e 11 në renditjen e Premierligës.

Tv Klan