Muriqi nuk festoi as golin, bëri gjest të mrekullueshëm ndaj Valladolidit (VIDEO)

arlindsadiku89Në momentin kur Mallorca shënoi ndaj Real Valladolidit, të gjithë lojtarët që ishin brenda zonës shkuan të festojnë perveç Vedat Muriqit, i cili u ndal.

Muriqi u ndal pasi gjatë momentit të realizimit të golit, futbollisti kundërshtar që u godit në kokë ra pa ndjenja në tokë.

Ai e shikoi se a është fillimisht mirë dhe më pastaj shkoi të festonte me bashkëlojtarët, transmeton Klankosova.tv.

Muriqi në këtë ndeshje shënoi dy gola, që ishin krucial në barazimin dramatik 3-3 me Valladolidin.

Share post: