Reali pritet t’i ofrojë Camavingas një kontratë të re

Real Madridi po planifikon t’i ofrojë Eduardo Camavingas një kontratë të re me një pagë të përmirësuar në mënyrë drastike dhe një shumë më të lartë të klauzolës së lirimit.

Kjo pasi klubi është shumë i kënaqur me paraqitjet e Camavingas këtë sezon.

Marrëveshja aktuale e 20-vjeçarit me Los Blancos zgjat deri në verën e vitit 2027, por klubi dëshiron ta lidhë atë deri në vitin 2029.

Share post: