Asani, lojtari i muajit në Korenë e Jugut

Futbollisti shqiptar është shënuesi më i mirë i kampionatit

Futbollisti shqiptar Jasir Asani është shpallur lojtari i muajit në kampionatin e Koresë së Jugut. Përzgjedhja e tij u zbulua në numrin e muajit prill të revistën ligës profesioniste.

Mesfushori me tipare sulmuese spikati me skuadrën e Guangju duke realizuar 4 gola në 4 ndeshje dhe kryeson renditjen në këtë kampionat.

Jasir Asani më 27 mars falë edhe paraqitjeve me ekipin e tij debutoi me Kombëtaren e Shqipërisë në takimin me Poloninë.

Tv Klan

Share post: