Sulmuesi legjendar brazilian Ronaldo, i cili është pronar i Valladolidit, ka në plan të.

Sipas gazetarëve të AS, braziliani së bashku me partnerët e tij do të zhvillojnë një projekt për modernizimin e bazës së klubit dhe stadiumit.

Kryebashkiaku është gati të japë pëlqimin për punën, e cila mund të nisë në të ardhmen e afërt.

Valladolid aktualisht është në vendin e 15-të në tabelën e ligës këtë sezon. Klubi i Ronaldos do ta luajë ndeshjen e radhës kundër Real Madridit më 2 prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *