14/07/2024

Granit Xhaka është kapiten dhe titullar në formacionin e Zvicrës në duelin e parë kundër Bjellorusisë.

Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin Karagjorgje në Novi Sad të Serbisë pa praninë e shikuesve.

Kjo ndeshje i takon Grupit I kualifikues për “Euro 2024”, ndërsa nis në orën 18:00.

Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri mungojnë te Zvicra shkaku i lëndimeve.

Formacioni i Zvicrës:

Sommer, Widmer, Elvedi, Akanji, Zakaria, Freuler, Xhaka, Steffen, Rodriguez, Vargas, Itten