Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri 7 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 15 deri 21 gradë.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të bie deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë deri 21 gradë.

Deri në fund të kësaj jave moti do të jetë i qëndrueshëm me rritje të temperaturës ditore, përveç të shtunën, kur në fund të ditës do të ketë kushte për shi lokal dhe bubullima të rralla. Ndryshim më i rëndësishëm i motit pritet në fillim të javës së ardhshme, i shoqëruar me vranësira të mëdha, reshje të shiut, erë të përforcuar dhe rënie të temperaturës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *