14/07/2024

Disa çifte arrijnë të jetojnë në harmoni. Kanalet e komunikimit mes tyre mbeten të hapura në çdo rast dhe gjithçka duket se po ecën pa probleme në marrëdhënie. Edhe siç ndodh në shumë raste të tjera, nëse zihemi apo jo me partnerin ka të bëjë me shenjat.

Pikërisht kështu, kemi çifte që mund të luftojnë si macja me miun, nga mëngjesi në mbrëmje. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se cilët çifte të zodiakut priren të kenë beteja të mëdha në jetën e tyre të përditshme.

Çiftet e zodiakut që zihen më shumë

closevolume_off
Akrepi dhe Dashi

Të dy janë konkurrues dhe e duan privatësinë e tyre. Seksi mes tyre mund të jetë i mahnitshëm në fillim, por lufta për pushtet është shumë reale mes tyre. Ndërsa njërit i pëlqen të dominojë, tjetri nuk e duron dot kontrollin.

Gaforrja dhe Ujori

Gaforret janë shumë romantikë dhe kërkojnë siguri, ndërsa Ujorët janë shumë të pavarur, mjaft jo ekspresivë dhe analizojnë shumë gjithçka rreth tyre. Ujorët kanë nevojë për partnerë dinamikë në krah, ndërsa Gaforret dëshirojnë intimitet emocional. Pra zënkat mes tyre kanë melodramë, fjalë të rënda dhe jo pak goditje poshtë brezit.

Demi dhe Shigjetari

Shumë kohë përpara se të bëhej një telenovelë, ky çift i veçantë i zodiakut është shumë i konfliktuar. Dëshirat e këtyre dy shenjave janë thelbësisht të kundërta. Demi i jep përparësi familjes, shtëpisë dhe karrierës, ndërsa Shigjetarët kërkojnë aventura në jetën e tyre, pa frikë nga ndryshimi. Përkundrazi, ata i ndjekin. Demi kokëfortë mund të gjejë një partner Shigjetar dhe për këtë arsye mosmarrëveshjet dhe grindjet e tyre rrallë zgjidhen.
Dashi dhe Demi

Të dyja këto shenja janë ambicioze dhe jashtëzakonisht të mendimit. Veçoritë që natyrshëm krijojnë lëndë djegëse kryesore për një luftë të mirë. Megjithatë, Dashi janë shumë impulsivë dhe optimistë, ndërsa Demi preferon një ecuri të qëndrueshme dhe të ngadaltë. Këta të dy do të luftojnë derisa njëri të lodh tjetrin.

Bricjapi dhe Shigjetari

Bricjapi nuk toleron marrëzi nga askush. Shigjetarët nga ana tjetër janë “fëmijët e përjetshëm” të zodiakut, të cilët do të vazhdojnë të provojnë gjëra të reja, duke shijuar gëzimin e zbulimit. Megjithatë, Bricjapi preferon rutinat dhe nuk çmendet me surpriza. Kështu, ky fërkim shpesh mund të çojë në beteja të mëdha, përveç nëse ato përfundojnë me një armëpushim.

Luani dhe Virgjëresha

Këto dy shenja nuk kanë asgjë të përbashkët. Të dy janë shenja plot krenari. Virgjëreshat nuk i shfaqin aq shpesh emocionet e tyre, ndërsa Luanët mund të kenë jo pak shpërthime emocionale. Ky i fundit e do vëmendjen, ndërsa një Virgjëreshë vlerëson thelbin e gjërave.

Peshorja dhe Gaforrja

Si fillim, të dyja këto shenja shmangin konfrontimet. Çështja tjetër është se Peshoret janë të dashurit e të gjithëve, gjë që mund të shkaktojë rrëshqitje të besimit të Gaforres. Inati i pashprehur fryhet shumë derisa vjen një moment dhe nuk mban më.