Sulmet brenda BDI-së/ Selmani: Shqiptarët nuk përfitojnë nga kjo gjë

Duke folur për paknaqësitë brenda Bashkimit Demokratik për Integrim, ish deputeti dhe njohësi I rrethanave politike, Imer Selmani në një prononcim për indeks.mk ka thënë se nga kjo “luftë” që dita ditës duket më e patejkalueshme nuk do të dalë askush fitues.

Sipas Selmanit nga “lufta” mes taboreve do të dalin humbës edhe shqiptarët.

Shton se në këtë rast duhet vepruar qetë dhe të tejkalohet ky problem sepse sic thotë, shumherë ka ndodhur që probleme të tilla janë tejkaluar brenda për brenda partisë dhe duke u mbështetur në kryetarin e kësaj partie, Ali Ahmeti

Share post: