Aziz Murati zbulon detaje nga super projekti, këngët e reja do t’i kënaqin gjithë shqiptarët

Në emisionin ”Pit Stop” në Klan Maqedoni, Aziz Murati tregoi rreth projektit që ka përgatitur bashkë me grupin e tij ”Gazmendët” ku tha se do ketë këng që do pëlqehen nga gjithë duke filluar nga këngët e vjetëra, patriotike si dhe këng dasmash.

”Gjitha trevat tona shqiptare ne jemi aktiv, kemi ftesa nga gjitha anët por gjithashtu shkojmë edhe tek shqiptarët që janë në migrim, diasporë gjithashtu edhe në Turqi nga shqiptarët tanë atje. Ky projekt që është bërë ishte me dëshirën time dhe grupin ”Gazmendët”. Kam bë disa projekte live që mi kan kërkuar fansat, pra ku kam qenë nëpër dasma gjithë fansat më kan kërkuar që ato këng ti ndëgjojnë live, tek ky projekt ka këng patriotik, këng të vjetra, pra këng që i dojn shqiptarët dhe kanë dëshirë ti ndëgjojnë” – tha Aziz Murati. /KlanMacedonia/

Share post: