Çfarë moti na pret në ditët e ardhshme?

Po pason një periudhë e motit të qëndrueshëm dhe më të ngrohtë me më shumë periudha me diell. Rritja e temperaturave ditore do të vazhdojë deri në fund të kësaj jave, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Nesër do të fryjë erë e fortë nga veriu, veçanërisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të ljetë në interval nga -7 deri në 2 gradë, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 5 deri në 13 gradë.

Temperatura maksimale të mërkurën do të jetë në interval nga 7 deri në 14 gradë, të enjten nga 9 deri në 15 gradë, të premten 11 deri në 18 gradë, të shtunën 10 deri në 17 gradë dhe të dielën nga 11 deri në 18 gradë.

Share post: