Në Greqi është arrestuar një shtetas nga Maqedonia me 45 kilogramë kanabis

Në një aksion policor në afërsi të qytetit grek Kukush (Kilkis), është arrestuar një shtetas 27-vjeçar i Maqedonisë së Veriut me akuzën se në automjetin ka transportuar 45 kilogramë kanabis, njoftoi agjencia greke e lajmeve ANA-MPA.

Sipas të njëjtave informacione, i arrestuari fillimisht nuk është ndalur tek shenjat e policisë, ka tentuar të largohet, duke rritur shpejtësinë dhe në tentativë për të bërë një kthesë ka goditur një automjet tjetër.

Në automjetin e shtetasit 27-vjeçar nga Maqedonia janë gjetur dy thasë me 40 pako kanabis me peshë totale 45 kilogramë e dy gramë. /MIA

Share post: