18/07/2024

Në finale e Kupës së Italisë për Serie A2, në volejboll për femra fituese ka dal skuadra e Roma Volley Club, në të cilën luan edhe volejbollistja e kombëtares shqiptare Erblira Bici, mundën ekipi i Romës mundi Valsabbina Millenium Brescia.

3-0, Një ndeshje shumë interesante dhe cilësore e ekipit Roma, ku diferencën në parket e bëri volejbollistja shqiptare e Erblira Bici. Ajo në këtë ndeshje realizoi 20 pikë, duke u shpallur edhe MVP e ndeshjes.

Erblira Bici me këtë sukses të ekipit të saj edhe njëher dëshmoi cilësitë dhe aftësit e saj, prandej edhe është vlerësuar si më e mira në këtë finale të volejbollit.

Shaban Sinani / Klan Macedonia /