Kristof Galtieri kërkon sulmues tjetër te PSZH

Trajneri i PSZH-së, Kristof Galtier nuk e fshehu zhgënjimin e tij pas këtij rezultati dhe ai la të kuptohet se është e detyrueshme transferimi i një sulmuesi.

“JAM I ZHGËNYER PËR REZULTATIN, POR EDHE PËR NDESHJEN NË TËRËSI. KISHIM MUNDËSI TË BËNIM MË SHUMË, POR EDHE KARTONI I KUQ NDIKOI.

A NA DUHET NJË SULMUES?

UNË JAM DUKE PUNUAR ME GRUPIN QË KAM AKTUALISHT. E DI QË KLUBI PO PUNON PËR TË TRANSFERUAR NJË APO EDHE DY LOJTARË, POR DO TA SHOHIM PAS 48 ORËSH. ËSHTË E QARTË SE DUHET TË PËRFORCOHEMI. GJËRAT NUK JANË TË LEHTA, POR UNË PUNOJ ME GRUPIN QË KAM AKTUALISHT DHE MË TAKON MUA TË BËJ ZGJIDHJET DHE NË FUND TË MARRË PËRGJEGJËSITË” – THA GALTIER.

Parizienët po punojnë në orët e fundit të merkatos për transferimin e mbrojtësit Milan Shkriniar dhe sulmuesit Rajan Çerki dhe mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë./Supersport/

Share post: