MAQEDONI

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare,...

Mucunski: Qeverinë e bëjmë me shqiptarët edhe nëse fitojmë 61 deputetë

HEQJA E 20% NGA KUSHTETUTA | Mucunski: Nuk do ta mbështesim VMRO DPMNE-ja nuk do të mbështesë heqjen e 20 përqindëshit nga Kushtetuta dhe zëvendësimin...

Kovaçevski: Ngrirja e çmimeve do të ndihmojë që tryezat e qytetareve gjatë festave të jenë më të begatshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, deklaroi sot se ngrirja e çmimeve do të ndikojë që tryezat e qytetarëve gjatë festave të jenë...

Bastisje në Shkup, konfiskohen 61 pako me marijuhanë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së sotme, ka realizuar bastistje anti-drogë në Shkup. Si pasojë është arrestuar një person. “Sot (28.03)...

Sulmi ndaj Top Channel/ Grubi: Çdo sulm ndaj mediave është edhe sulm ndaj demokracisë

Zëvendës kryeministri i parë Grubi ka dënuar sulmin ndaj medias në Tiranë, Top Channel duke e quajtur këtë akt si sulm ndaj demokracisë. Mediat janë...

Bujqit kërkojnë mbulimin e shpenzimeve nëse ngrihen çmimet e perimeve

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut të anketuar nga Radio Evropa e Lirë thonë se çmimet e pemëve dhe perimeve po rriten në mënyrë të...