Ky lloj djathi mund të ndihmojë në parandalimin e osteoporozës, sugjeron një studim i vogël

Ngrënia e djathit Jarlsberg mund të ndihmojë në parandalimin...

Fitnesi i vallëzimit: 6 përfitime për shëndetin tonë fizik

Ka kohë që nuk ushtrohemi dhe duam t’i afrohemi...

Ul presionin e gjakut dhe zhbllokon arteriet, ja receta e pijes shëruese

Hudhra është burim i vetive të forta antivirale, antiseptike...

Si ta ndihmoni veten kur nxehtësia përkeqëson tensionin

Me temperaturat e larta dhe rritjen e lagështisë në...

Dr.Besnik Bicaj, një nga kirurgët më të njohur shqiptarë – Biografia

39. Ass.Dr. Besnik Bicaj, Dr. sci.Med. – 1966 Kirurg...

Çfarë e shkakton gjakderdhjen nga hunda

Shumë prej nesh përjetojnë më shumë teshtitje, hundë të...

Si ta ndihmoni veten kur nxehtësia përkeqëson tensionin

Me temperaturat e larta dhe rritjen e lagështisë në ajër,...

Dr.Besnik Bicaj, një nga kirurgët më të njohur shqiptarë – Biografia

39. Ass.Dr. Besnik Bicaj, Dr. sci.Med. – 1966 Kirurg i...

Nëse vuani nga ky problem, mjafton hudhër dhe banane për ta kuruar atë lehtësisht

A ju duket i çuditshëm kombinimi i bananes me hudhrën?...

Çfarë e shkakton gjakderdhjen nga hunda

Shumë prej nesh përjetojnë më shumë teshtitje, hundë të bllokuara,...

Shenja në gojën tuaj që mund të rrisë ‘ndjeshmërinë’ tuaj ndaj vdekjes

Sipas Zyrës për Statistikat Kombëtare, rreth tetë në dhjetë të...

A është e sigurt të pini barna të cilave u ka kaluar afati?

Ekzistojnë disa faktorë të cilët përcaktojnë se a është e...