RAJONI

2 mijë veta duan të bëhen ushtarë

Konkursi më i madh i hapur ndonjëherë nga Forca e Sigurisë së Kosovës, u mbyll të hënën e 23 janarit. Numri i qytetarët që deshën...

“Po kaloj periudhen e ndarjes…e deshta fortë”, deputetja Kica jep edhe këshilla jashtë parlamentare

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica, është aktive në rrjetet sociale ku poston fotografi dhe ndanë me ndjekësit aktivitetet e saj. Ajo në profilin e saj...

Si po e përgatit Vuçiq Serbinë për vendimin e pashmangshëm për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçi, papritur ka deklaruar se Serbia është e gatshme të pranojë konceptin e propozimit franko-gjerman për Kosovën, edhe pse vetëm...

Arrestohet në Ferizaj 29-vjeçari që kërkohej për posedim të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten mbrëma në Ferizaj një person të kërkuar për veprën penale “posedim i narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”. Siç...

Akuzat për lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së/ Kryeministria: Mal i madh mbarsur me fantazi dhe ligësi

Pas akuzave për lidhje të kryeministrit Edi Rama me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së, Charl McGonigal, ka reaguar edhe zyra e shtypit të kryeministrisë. Përmes...

Gjatë vitit 2022, Kosova u përball me inflacionin më të lartë që nga paslufta

Në vitin 2022 në Kosovë inflacion rezultoi të ishte 11.6 për qind. Instituti GAP ka publikuar të dhëna të cilat tregojnë inflacioni në vend që...