Deputeti ukrainas dorëzon rezolutë në Parlamentin e Ukrainës, kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës

Deputeti i Parlamentit të Ukrainës, Oleksiy Goncharenko, ka dorëzuar...

Intensifikohen luftimet në Ukrainë, përleshje të ashpra në Donetsk

Ashtu siç kishin paralajmëruar ekspertët dhe autoritetet vendase, gushti...

Jessica Chastain viziton Kievin dhe takohet me presidentin Zelensky

Aktorja dhe producentja amerikane, Jessica Chastain, e ka vizituar...

A do të kandidojë Trump kundër Biden në vitin 2024?

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump...

Nisen dy anije të tjera nga Ukraina me produkte bujqësore

Dy anije të tjera që transportonin mallra bujqësore janë...

Jessica Chastain viziton Kievin dhe takohet me presidentin Zelensky

Aktorja dhe producentja amerikane, Jessica Chastain, e ka vizituar të...

A do të kandidojë Trump kundër Biden në vitin 2024?

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka...

Nisen dy anije të tjera nga Ukraina me produkte bujqësore

Dy anije të tjera që transportonin mallra bujqësore janë nisur...

Erdogan pritet t’i vizitojë vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavuşoğlu tha se presidenti turk...